İlkeriş Yayınları
Sadece Kitap

İLETİŞİM

İlkeriş Yayınları
(İlkeriş Yayıncılık Bas. Yay. Dağ. Paz. Org. Ltd. Şti.)
Adres:
Uluönder Mahallesi, İsmet İnönü 2 Caddesi
İnce Ap. Kat 1, No: 7/2
Tepebaşı/Eskişehir
Tlf. 0543 455 3747
Fax. 0850 209 38 48
E-Posta: iletisim@ilkeris.com

BANKA: TR36 0001 0023 5653 8652 6550 05 (TL)
BANKA: TR09 0001 0023 5653 8652 6550 06 (EURO)

TAM TAKIM KİTAP ALIMI DAHİL (294,00 TL), KARGOLAR "KARŞI ÖDEMELİ" OLARAK GÖNDERİLECEKTİR.
[Takım Siparişlerde Fiyatlarımıza %30 indirim uygulanmıştır.]
Gerektiğinde, bilgilerinizi e-posta adresimize göndererek lütfen irtibata geçiniz:


      OKUMAK (SATIN ALMAK) İSTEDİĞİNİZ KİTAPLARI e-posta ADRESİMİZE YAZIN LÜTFEN.
      ZİRAAT BANKASI TL VEYA EURO HESABIMIZA PARA YATIRARAK KİTAP TALEBİNDE BULUNABİLİRSİNİZ.
      KİTAPLARIMIZI BULABİLECEĞİNİZ VE KREDİ KARTINIZLA SATIN ALABİLECEĞİNİZ YERLER; ODAK KİTAP, EMEK KİTAP, KIRMIZI KEDİ, KİDEGA, HALK KİTAP, SÖZCÜ KİTABEVİ, PALME KİTABEVİ, İMGE KİTABEVİ, NADİR KİTAP VE GOOGLE'DA BULABİLECEĞİNİZ ONLARCA YERLİ VE YABANCI KİTABEVİ!
      DİYALEKTİK MATERYALİST BİLGİYİ KENT VE KIR PROLETERLERİNE, KADIN-ERKEK DEVRİMCİ ARAŞTIRMACILARA, BU SAYFAYA ULAŞABİLENLERİN DEĞERLENDİRMESİNE AÇIYORUZ.
      BU TOPRAKLARDA YAŞAYAN; OKUMAYA, BİLİMSEL, ANTİ-EMPERYALİST, DEMOKRATİK VE LAİK GELİŞMEYE İNANAN İNSANLARIN, GERİCİ GELİŞMELERE KARŞI DURMA SOMUT GÖREVLERİ VARKEN, ÜCRETSİZ OLARAK OKUMA VE BİLİMSEL BİLGİYİ EDİNME, YAYMA HAKKI VARDIR.
      KİTAP OKUMA ALIŞKANLIĞINIZ ONLARI BİLGİSAYAR, TABLET VEYA TELEFONDAN OKUMA BİÇİMİNDE DEĞİLSE, BEĞENDİĞİNİZ KİTAPLARI SATIN ALIP OKUYUN...
      DEVRİMCİ DOSTLUK VE DAYANIŞMA ANLAMINDA: SOL YAYINLARI, VE YAR YAYINLARI

    Yayın hayatına başlangıç tarihimiz 20 Mayıs 2008'dir. Ankara İlkiz Sokak'ta bir büroda başladık ve kendimizi ne Ankara'yla sınırlı gördük ne de büroyla!
    Marksist-Leninist felsefi, politik, ideolojik araştırma inceleme kitaplarıyla kendimizi sınırlandırdık. Her şeyi basmak ve 'çok para kazanmak' gibi hiçbir düşünce ve çabanın içinde olmadık.
    Gerektiği zaman sokasta, gerektiği zaman büroda; kısacası hayatın içinde olmayı bildiğimizi düşünüyoruz!
    Okuyucularla buluşmak, yüzyüze olmak anlamında Frankfurt Kitap Fuarıyla başladığımız kitap fuarı çabamız ve katılımımıza Ankara, İstanbul, Eskişehir'de birçok fuarla çeşitlendirdik. Yıllar öncesinden başlayan fahiş fiyat artışlarının fuarlara yansıması ve okuyuculara az çok ulaşmış olmak anlamında kitap fuarlarına katılımımızı sonlandırdık. Ya da, sınırlandırdık diyelim!
    Sadece ve sadece kendi olanaklarımızla ve yayın perspektifimizle ele aldığımız konu ve kitapları elden geldiğince uygun fiyatlarla bastırıp okuyuculara ulaştırmaya çalışıyoruz ama dağıtım firmalarının birkaç şehirle sınırla faaliyetlerinden dolayı bu pek de kolay olmuyor!
    Bu nedenle internet ortamında, kendi sitemizle ulaşabildiğimiz okuyucu sayısını bir miktar daha artırmaya çalışıyoruz.
    Kitapların birer meta gibi alınıp satılmadığı zamanlara şimdiden az çok ulaşabilmek amacıyla 2. el (sahaf niteliğindeki) kitapları da paylaşmayı düşündük. Geçmiş zamanlardaki sitemizde yayınlamaya çalıştığımız bu kitaplardan isteyen okuyucularımızı yararlandırmak amacıyla küçük bir ücret veya sadece kargo ücreti karşılığında (karşı ödemeli) elimizdeki kitapları paylaştık.
    Sizler de, elinizdeki, evinizdeki, kitaplığınızdaki zamanında severek okuduğunuz kitapları karşı ödemeli olarak bize gönderin, bu kitapları okuyucularla paylaşalım. Kitaplarımızı, düşüncemizi paylaşarak çoğaltalım. 'İmece'yi yeniden ve daha güzel bir uygulamayla hayata geçirelim. Bu konuda yardım ve önerilerinize, paylaşımınıza her zaman açığız.
    Amerikan emperyalizminin 'project democracy' aracılığıyla desteklediği ve yaygınlaştırdığı kapitalist-emperyalist sistemleri ve toplumları öven kitapların baskısından, egemenliğinden böylece bir nebze olsun kendimizi sınarlandırmış olalım!
    "Ölümün yaşamı her an yakaladığı!" ve "yaşamın ölümü her an yendiği" şu emperyelist-kapitalist, oligarşik zamanlarda, daha insancıl bir yaşam için bilincimizi sağlıklı tutmaya, geliştirmeye ve yanlışlıklara düşmeye 'dur' demenin başlangıcını toplumsal-bilimsel eserleri okumayla başlayalım.
    Ernesto Che Guevara'nın dediği gibi; "Gerçekçi ol, imkansızı iste!"